Atrakcje Pienin

Pieniny zdecydowanie są pasmem górskim, które warto zobaczyć. Choć jest ono krótkie, obfituje w szlaki, które możemy z łatwością zmieniać czy łączyć w zależności od naszych umiejętności, stopnia zmęczenia, warunków pogodowych i wielu innych czynników. Dlatego też świetnie nadają się one zarówno dla osób, które rozpoczynają przygodę z górami, jak i dla tych, którzy już od dawna je kochają. Jednak czasami trzeba zrobić dzień odpoczynku, aby nie przeciążyć naszego ciała.

Co możemy zrobić w taki wolny od chodzenia po górach dzień? Warto tu nadmienić, że wszystkie miejscowości znajdujące się w tym rejonie, wśród których do najsłynniejszych można zaliczyć na pewno Szczawnicę, Krościenko nad Dunajcem oraz Sromowce Wyżne i Niżne obfitują w szereg atrakcji. Spływ Dunajcem to pierwsza z nich. Początek jest w Sromowcach Wyżnych albo Niżnych, a koniec znajduje się w Szczawnicy albo Krościenku. Płyniemy krętą trasą na Dunajcu na tratwie, a stary flisak opowiada po drodze żarty i legendy. Spływ jest niezwykły ze względu na panującą podczas niego tajemniczą atmosferę i piękne widoki - szczególnie kolejne skały wyłaniające się znienacka zza zakrętu. Warto również nadmienić, że do coraz bardziej popularnych atrakcji zaliczyć można także rafting albo spływ kajakami po Dunajcu. W okolicznych miejscowościach znajduje się również wiele stadnin. Oprócz standardowych lekcji można także wyjechać w teren. Jeśli jesteś osobą początkującą, możliwa jest także przechadzka po okolicznych terenach - wtedy ty siedzisz na koniu, a przewodnik go prowadzi. Dodatkowo czasem istnieje możliwość nauki jazdy pomiędzy drzewami czy skoków nad naturalnymi przeszkodami. Warto również wspomnieć, że w Pieninach znajduje się wiele szlaków rowerowych. Jeśli chcemy odpocząć od chodzenia, a mamy dużo sił, warto wybrać się na taką przejażdżkę.

Warto na koniec dodać, że w obrębie Pienin znajduje się naprawdę rozwinięta baza noclegowa. Wpisując hasło „nocleg w Pieninach Meteor“ w przeglądarkę internetową znajdziemy szybko zarówno kwatery prywatne jak i bazy namiotowe. Każdy na pewno znajdzie tu odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

Jedno przemyślenie nt. „Atrakcje Pienin

  1. Ana22

    Pieniny są piękne, nie mogę się doczekać kolejnego razu, jak tam zawitam. A zrobię to na pewno!

Dodaj komentarz