Borsk – przyjemne chwile na Kaszubach

Pewnie bardzo dużo osób zastanawia się, czy w ogóle wczasy na Kaszubach mogą zaliczać się do jak najbardziej udanych. Okazuje się, że jest to oczywiście możliwe, jeśli tylko podejdziemy do zwiedzanego miejsca z dużą ciekawością. Takim miejscem, w którym wybór noclegów przygotowany został dla turystów w sposób profesjonalny jest Borsk. Dzięki temu możemy znaleźć się niemalże w samym centrum Kaszub, w pobliżu jeziora Wdzydzkiego. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy również zapominać o tym, że rezerwując noclegi latem, możemy zyskać dostęp do największej ilości atrakcji w całym roku.

Przede wszystkim Borsk słynie w tutejszej okolicy z dwóch dwóch zalet. Jedną z nich jest obecność Jeziora Wdzydzkiego, natomiast drugą okazuje się być Lądowisko Wojskowe, które obecnie nie spełnia już swojej funkcji, jednak jest miejscem, w którym niejedna osoba poszukująca przepełnionych adrenaliny wrażeń, na pewno je znajdzie.

Na pewno w pierwszej kolejności warto wybrać się nad Jezioro Wdzydzkie, które jest w tym regionie określane również mianem "Morza Kaszub". W związku z tym można tutaj uprawiać wiele ciekawych sportów wodnych, z nurkowaniem na czele. Ponieważ jest to zbiornik, który wyróżnia się niesamowitą przejrzystością. Jednocześnie nadal nie można ostatecznie określić powierzchni tego wielkiego akwenu na Pojezierzu Kaszubskim. Wiele źródeł podaje dane wahające się od około 1420 do nawet 1570 hektarów. Zatem mamy do czynienia z bardzo dużym zalewem, wcale nie musimy więc się wybierać w tym celu na znane wszystkim Mazury.

Drugą atrakcją, o której już wspomniano, jest tutejsze lotnisko, które wcześniej należały do stacjonujących tutaj wojsk. Obecnie jednak właścicielem obiektu jest Glide Club Gdynia. Jest to doskonała okazja, żeby zobaczyć Borsk, całe Jezioro Wdzydzkie, jak i również okolice z zupełnie innej perspektywy. W końcu to właśnie tutaj mamy możliwość wykonania skoku ze spadochronu, zarówno samodzielnie, jeśli posiadamy ku temu odpowiednie uprawnienia, jak i również w tandemie, jeśli chcemy poczuć adrenalinę, ale nie zależy nam na kończeniu stosownych kursów.

Teraz już wiemy, że wczasy na Kaszubach mogą być równie imponujące jak w najbardziej komercyjnych ośrodkach wakacyjnych w całej Polsce. Okazuje się, że poznawanie nowych regionów, może stać się prawdziwą przygodą.

Dodaj komentarz