Co oferuje Czaplinek na urlop?

Urlop w Czaplinku to coś, czego poszukuje bardzo wiele osób. Przede wszystkim tutaj można znaleźć ciszę i spokój, a ponadto duża ilość atrakcji powoduje, że nikt na pewno nie będzie się nudził. Położenie w województwie zachodniopomorskim nad rzeką, jak również w bliskości jeziora to dodatkowe atuty tego właśnie miejsca. Jednak duża ilość zabytków, jak również przeznaczonych dla turystów atrakcji uprzyjemnia wypoczynek. Plusem tego miejsca jest także to, że bez większych problemów można tutaj znaleźć noclegi, bowiem Czaplinek zalicza się do tych miejscowości, które pod tym względem bardzo prężnie się rozwijają. Obszerna baza noclegowa [hasło; wolne noclegi Czaplinek] to przede wszystkim możliwość wyboru spomiędzy oferty hoteli, ośrodków wypoczynkowych czy też rosnącej liczby kwater prywatnych, które wśród turystów cieszą się bardzo dużym powodzeniem.

Czaplinek to miejscowość, która w opinii przyjeżdżających tutaj turystów ma wyjątkową atmosferę. Wiele zabytków, jak również zachowany, średniowieczny układ ulic sprawiają, że można poczuć się tutaj niemalże jak w innych czasach. Przede wszystkim nie można obojętnie przejść kolo takich budynków jak na przykład kościół św. Trójcy z baldachimowym ołtarzem oraz kozłową dzwonnicą, znajdującą się na zewnątrz budynku.

Czaplinek to także niezwykle ciekawa Starówka, która przyciąga uwagę pięknymi zabytkowymi budynkami, w znacznej większości z XIX wieku, doskonale zachowanymi. Znajduje się tutaj także przepiękny pomnik papieża, jak również pomnik rybaka, warto także zobaczyć XVIII-wieczną kapliczkę, którą znaleźć można przy ulicy Wałeckiej. W Czaplinku znajduje się także Izba Muzealna, poświęcona historii miejscowości, jak również jej najbliższej okolicy.

W gorące dni warto skorzystać z możliwości wypoczynku nad wodą. Rzeka Drawa [hasło: Drawa Czaplinek] to nie tylko miejsce, gdzie można się kąpać czy opalać na brzegu, to właśnie po niej bowiem organizowane są niezwykle interesujące spływy kajakowe. Bliskość jezior Drawsko i Czaplino to możliwość żeglowania, jak również uprawiania sportów wodnych czy wędkowania. W okolicy znajduje się bardzo wiele przepięknych i ciekawych miejsc, jak na przykład osada Sławogród, która powstała jako rekonstrukcja dawnej osady. Z pewnością opowiada ona bardzo wiele o historii kraju z zamierzchłych czasów, jest doskonałym miejscem na to, aby się tam wybrać całą rodziną.

Dodaj komentarz