Do Mielna po słońce i piękne widoki

Jakiś czas temu na naszym blogu pojawił się opis pięknej plaży znajdującej się we wspaniałej i spokojnej Wisełce. Dzisiaj wracamy do tematu tych wspaniałych miejsc położonych nad Bałtykiem. Plaża w Mielnie jest jedną z największych atrakcji tej miejscowości. Warto wiedzieć, iż w okolicy znajduje się wiele restauracji, barów, smażalni ryb oraz innych punktów gastronomicznych, gdzie każdy znajdzie coś, na co akurat ma w danej chwili ochotę. Jezioro Jamno, znajdujące się w okolicach Mielna jest jeziorem przybrzeżnym. W wodach Jamna zamieszkuje również gatunek, który objęty jest w Polsce ścisłą ochroną – minóg rzeczny.

Na jeziorze znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego – można pożyczyć rowery wodne, łodzie wiosłowe, a także motorówki. Istnieje również możliwość przejazdu motorówką szybką. Dla osób kochających jazdę na rowerze, także znajdzie się coś w Mielnie. W miejscowości i okolicach istnieje wiele różnych tras rowerowych. Szlaki rowerowe charakteryzują się różną długością. Szlak Mielno-Koszalin ma 14 kilometrów długości, ciągnie się równolegle z drogą krajową z Mielna do Koszalina. Nieoznakowana droga rowerowa Koszalin-Mścice-Mielno to 12 kilometrów, przebiegające wzdłuż dawnego, pochodzącego jeszcze z czasów przedwojennych torowiska linii tramwajowej. Nadmorski szlak czerwony, liczący 45 kilometrów długości, prowadzi z Pleśnej do Bielkowa, przez wiele nadmorskich miejscowości, w tym Mielno, Sarbinowo czy Jamno. Najdłuższy jest niebieski szlak Pałaców o długości 75 kilometrów, prowadzący z Mostowa do Latarni Gąski. Na trasie można podziwiać Bursztynowy i Biały Pałac w Strzekęcinie, zabytkowe elektrownie wodne w Niedalinie i Rosnowie oraz latarnię morską w Gąskach.

W Mielnie znajduje się Park Linowy „Tukan”, oferujący turystom ponad 60 atrakcji. Zostając tu na dłużej, warto skorzystać z mieleńskich miejsc noclegowych, jakie np. oferuje Villa Chrobry. Jest ona zlokalizowana w Mielnie przy ulicy Bolesława Chrobrego 47b. W ofercie znajduje się 47 miejsc noclegowych. Obiekt posiada w pokoje dwuosobowe oraz trzyosobowe. Cena za pobyt w pokoju dwuosobowym plasuje się od 45 do 90 złotych od osoby, natomiast za pobyt w pokoju trzyosobowym zapłacimy od 40 do 70 złotych za osobę. Wszystkie pokoje posiadają łazienki oraz w większości z nich znajdują się balkony. Ponadto wyposażone są w telewizje satelitarną. Na terenie obiektu znajduje się ogrodzony parking.

Dodaj komentarz