Kraina Roztocze przyjazna dzieciom

Każdy rodzic chciałby rozbudzać w swoim dziecku pasję i dawać mu szansę na rozwijanie wiedzy o świecie, przyrodzie i naturze. Dzięki krajoznawczej wycieczce na Roztocze, z powodzeniem można ten cel zrealizować. Rodzina nie tylko będzie mogła wspólnie, aktywnie spędzić czas, ale także uwolnić się od gwaru wielkiego miasta, zaczerpnąć świeżego powietrza i razem doskonale się bawić wśród licznych atrakcji, jakie oferuje Roztocze.

Jednym z najpopularniejszych miasteczek jest Zwierzyniec. To właśnie tam najchętniej zatrzymują się turyści. W okolicy dostępne jest wszystko co potrzebne do wypoczynku i rekreacji – sklepy, miejsca noclegowe, knajpki i wypożyczalnie rowerów, a w centrum miasta także wspaniały park ze stawem, mostkami i alejkami – doskonałe miejsce spacerowe dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Z miasteczka wiedzie też wiele tras pieszych i rowerowych po malowniczej, usłanej lasami i wzgórzami okolicy. Ze starszymi pociechami można wybrać się w nieco dłuższe i trudniejsze trasy – na przykład na Kamienną Górę. Z młodszymi zaś, bardziej odpowiednie będą tereny płaskie, łatwiejsze do pokonania z wózkiem czy nosidełkiem, np. leśne szlaki. Będąc w Zwierzyńcu, nie można również pominąć Szczebrzeszyna (Wikipedia). Dobrze znana nazwa miasteczka, kojarzy się wszystkim dzieciom z popularnym wierszem Jana Brzechwy. W znajdującym się 10 km od Zwierzyńca Szczebrzeszynie, można zobaczyć kilka pomników słynnego chrząszcza.

Roztoczańskie wodospady, kamieniołomy i źródła wodne to walory przyrodnicze regionu, których nie sposób pominąć podczas rodzinnej wycieczki. Drugie pod względem popularności miasto w krainie Roztocze, to Zamość. Oprócz charakterystycznego planu oraz ciekawej architektury, w miejscowości znajduje się także zoo, w którym przygotowano dodatkowe atrakcje dla najmłodszych – park linowy i plac zabaw. Bogaty pod względem atrakcji region Roztocze jest przyjazny dla rodzin z dziećmi. Mogą oni tam nie tylko znaleźć rozrywkę, ale także miejsce do wypoczynku. Miasteczka bogate są w kwatery i pensjonaty, w których nawet wieloosobowe rodziny znajdą dla siebie odpowiednie noclegi (Meteor), dopasowane do potrzeb małych i dużych pociech.

Dodaj komentarz