Kruklanki zadziwią każdego

Urlop w malowniczych Kruklankach to wspaniała propozycja dla osób lubiących wypoczynek na łonie natury wśród otaczającej nas pięknej przyrody. Miejscowość ta jest bardzo rozwinięta turystycznie i z pewnością zachwyci każdego z nas. Kruklanki posiadają szeroki wachlarz ofert miejsc do spania (noclegi Kruklanki - Meteor).

Po wyborze odpowiedniego dla nas noclegu, warto z całą pewnością odwiedzić "Piramidę Egipską na Mazurach Garbatych". Powstała ona na początku XIX wieku i po dziś dzień cieszy się dużym uznaniem wśród turystów. Wtedy tereny, gdzie teraz stoi budowla, należały do barona Friedricha von Fahrenheida, który był wielkim kolekcjonerem dzieł sztuki i mecenasem artystów. Ukończył uniwersytet i wiele podróżował. W Paryżu spotkał się z modną wtedy po wyprawie Napoleona, egiptologią. Był nią tak bardzo zafascynowany, że postanowił wybudować jedną z piramid na swoim terenie. Przeznaczeniem piramidy miało być gromadzenie w niej szczątków rodu Fahrenheidów.

Drugim miejscem godnym zobaczenia jest zabytkowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Został on zbudowany w XVII wieku z kamienia polnego. Jego wieża pochodzi nawet z wieku XVI. Posiada zakrystię od wschodniej części i kruchtę z południowej. Wnętrze kościoła zachwyca barwami i starymi malowidłami.

Trzecim miejscem, które warto zobaczyć jest "Rezerwat Przyrody Piłackie Wzgórza" (więcej - Wikipedia), w którym ochronie poddano lasy na morenie czołowej. Urozmaicona rzeźba tych terenów ukształtowana została w pomorskim stadium zlodowacenia bałtyckiego. Na terenie rezerwatu najwyższe wzniesienie osiąga 210 metrów nad poziomem morza, a różnice między wzniesieniami wynoszą aż 80 metrów. Morenowe wzgórza zostały zbudowane ze żwirów oraz piasków i zawierają liczne głazy. Aż 80 procent powierzchni rezerwatu zajmuje bór mieszany, który tworzą świerki i sosny z domieszką brzozy brodawkowatej. Niektóre sosny mają ponad sto lat i osiągnęły wysokość 30 metrów wysokości.

Występują tu rośliny rzadko spotykane, które są objęte szczególną ochroną. Są to: widłak spłaszczony, pomocnik baldaszkowy oraz tajęża jednostronna. Na nocleg można wybrać wspaniały "Zajazd nad Sapiną". Oferuje on swoim gościom duże pokoje rodzinne z wszelkimi wygodami. Posiłki serwowane są w tutejszej restauracji, która słynie z kuchni polskiej. Do dyspozycji gości jest także bar oraz ogród ze sprzętem do grillowania. Przed obiektem znajduje się bezpłatny parking.

Dodaj komentarz