Lądek-Zdrój zachęca wyjątkowością Błędnych Skał

Obok piękna przyrody Kotlina Kłodzka ma do zaoferowania także bardzo wiele, nie tylko historycznych atrakcji. Przywracanie świetności kolejnym miastom w regionie, czego przykładem jest Lądek-Zdrój i jego baza noclegowa (➮ ),która podnosi nie tylko atrakcyjność tego obszaru Polski, ale też przyciąga szereg atrakcji, co z kolei poszerza krąg chcących odwiedzić to miejsce turystów. Warto przy tym zaznaczyć, że Kotlina Kłodzka to miejsce, które znajduje się w bliskiej odległości od Czech oraz Niemiec, co za tym idzie oferta mikroregionu ma charakter międzynarodowy [warto poczytać też ten artykuł (➮)].

Błędne Skały

Centrum całego regionu Ziemi Kłodzkiej jest oczywiści Kłodzko. Jednak o wyjątkowości tego miejsca świadczy przede wszystkim fakt niezliczonej ilości mniejszych, ale nie mniej pięknych miejscowości. Przykładem tego jest Lądek-Zdrój, który ze swoją odnowioną bazą noclegową stanowi doskonały punkt wypadowy do zwiedzenia reszty Kotliny Kłodzkiej. Z tego uzdrowiskowego miasteczko można łatwo dostać się do Kłodzka, Nysy czy Złotego Stoku, a także do pereł całego regionu – Błędnych Skał. Jest niepodważalnym faktem to, że siłą Kotliny Kłodzkiej jest przede wszystkim jej piękna przyroda. Dzięki majestatycznym i bajkowym krajobrazom można tu spędzać całe godziny, wyłącznie podziwiając zmieniającą się w świetle słońca panoramę. Dlatego właśnie warto wybrać się na obszar Błędnych Skał (➮).

Ten pokryty formacjami skalnymi teren, to blisko 22 hektary pięknych widoków i znajdującej się pod ścisłą ochroną przyrody. Jest to jednocześnie część Parku Narodowego Gór Stołowych. Całość jest położona na poziomie 853 m n.p.m. Piękno i wyjątkowość Błędnych Skał polega przede wszystkim na tym, iż można tutaj podziwiać niesamowite formy skalne, które powstały tylko i wyłącznie siłami natury. Większość z nich mieści się w przedziale 6–11 metrów wysokości. To jednak nie ich rozmiar decyduje o wrażeniu jakie robią. Wietrzenie piaskowca spowodowało, że dzisiaj można tutaj oglądać wyjątkowo finezyjne popisy Matki Natury. Począwszy od naturalnego labiryntu, a na małych rzeźbach kończąc. Ciężko bowiem nie zauważyć takich figur jak "Tunel", "Wielka Skała" czy "Skalne Siodło". Każda z tych form jest stosunkowo niewielkim ale jednak dziełem sztuki, której autorami są żywioły naszej ziemi. Każde przejście przez teren zostawia niezapomniane wrażenia.

5 przemyśleń nt. „Lądek-Zdrój zachęca wyjątkowością Błędnych Skał

 1. Kajetan.R.

  Tam trzeba pojechać będąc w Kłodzku 🙂 dobra baza na wypad z rodzinką

 2. Stasiek_M

  Chyba muszę zanotować na liście miejsc, które chciałbym zobaczyć.

 3. Paola

  Ja już zanotowałam, znalazłam nocleg - na najbliższy weekend kierunek: Lądek-Zdrój!

 4. Kajetan.R.

  @Paola no to udanego weekendu, na pewno będziesz się wspaniałe bawić w Lądku Zdroju

 5. Lucjan

  Ciekawe czy w okolicy są loty widokowe np. na paralotni bo ja to bym chętnie zwiedził teren od góry

Dodaj komentarz