Nadmorski kurort w Rowach

Na mapie Polski można znaleźć miejscowości mniej lub bardziej atrakcyjne w kwestii wypoczynku w sezonie letnim. Oczywiście to wszystko jest kwestią indywidualnego podejścia każdego z nas. Jednak niektóre kurorty cieszą się większą popularnością już od lat. Co skłania Polaków do wyjazdu w te miejsca? Najczęściej to lokalizacja, położenie nad samym Bałtykiem jest już wystarczającym atutem by wybrać się w takie miejsce. Jednak w tej kwestii kurorty także ze sobą rywalizują starając się poszerzyć ofertę atrakcji dla turystów. Nie da się jednak ukryć, że dużym argumentem sprzyjającym w wyborze kierunku są zabytki. Te w północnej Polsce są niewątpliwie wartościowe, bowiem najczęściej wiążą się z historią II wojny światowej, a nawet czasów panowania polskich królów.

Rowy to jedna z bardziej popularnych miejscowości. Znajduje się ona w województwie pomorskim w powiecie słupskim. Oprócz bezpośredniego dostępu do morza bałtyckiego, który zapewnia wielogodzinne możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu, miasto przyciąga turystów również z innych powodów. To przede wszystkim zabytki. Znajdują się tu na przykład kościoły neogotyckie, a także gotyckie z XIV i XVI wieku, zachwycając po dzień dzisiejszy swoją architekturą i zdobnictwem wnętrz. Jest też Muzeum Wsi Słowińskiej, które przybliża nam tradycję regionu. Warto zdecydować się na zwiedzanie z przewodnikiem w dłoni, który pomoże zaoszczędzić czas, dokładnie wskaże interesujące nas obiekty i w ciekawy sposób nam o nich opowie.

To jednak nie wszystko, gdyż możemy tu obejrzeć bunkry z roku 1938, które ciągną się kilometrami w podziemiach. To wspaniała atrakcja, dzięki której otrzymamy niezapomnianą lekcję historii. Nie można zapomnieć o baszcie czarownic, która znana jest już w całym kraju. To wszystko powoduje, że wyjazd do Rowów staje się dla nas bardziej atrakcyjny, a czas tam spędzony bardziej wartościowy. Baza noclegowa należy do dobrze zorganizowanych i świetnie rozlokowanych, co zapewnia nam niesamowite widoki każdego dnia. Oferty noclegowe różnią się standardem i zaczynają się już od 25 złotych za dobę. Pamiętajmy, że jadąc nad morze należy zabrać ze sobą odpowiednie ubrania, gdyż pogoda bywa nieprzewidywalna. Cieszmy się wakacjami i czerpmy w tym czasie jak najwięcej korzyści, bo przecież zdarza się nam tylko raz w roku.

2 przemyślenia nt. „Nadmorski kurort w Rowach

  1. daga

    Rowy są piękne, ale zbyt tłoczne, lepiej wybrać się do spokojniejszej miejscowości.

Dodaj komentarz