Radom – miasto z ciekawą historią

Na terenie centralno-wschodniej części naszego kraju możemy znaleźć wiele ciekawych miejscowości oraz miast. Interesującym miejscem jest na przykład Radom należący do województwa mazowieckiego. Miasto to słynie z wielowiekowej historii. W szesnastym wieku pełnił on funkcję miasta królewskiego. Radom to miejsce, do którego coraz chętniej przyjeżdżają turyści, którzy pragną zobaczyć na własne oczy przepiękne zabytki, wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych oraz czerpać radość z licznych atrakcji turystycznych. Osoby odwiedzające to piękne miasto mogą skorzystać z elektronicznego przewodnika po mieście, gdzie znajdziemy również informacje o zapleczu noclegowym w mieście. Dużym ułatwieniem jest także mapka, na której znajdziemy oznaczone lokale gastronomiczne.

Radom to miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych obiektów o charakterze historycznym. Jednym z nich jest Zamek Królewski. Pochodzi on z czternastego wieku. Jego budowa została ufundowana przez króla Kazimierza Wielkiego. Obiekt ten reprezentuje styl gotycko-renesansowy. Na przestrzeni lat został on wiele razy przebudowany i wyremontowany przez urzędujących tutaj królów. W miejscu tym odbywało się wiele ważnych wydarzeń dla historii kraju na przykład zawarcie unii wileńsko-radomskiej.

Bardzo ciekawym zabytkiem, godnym odwiedzenia jest klasztor i kościół ojców bernardynów. Pochodzi on z okresu, w którym rządził styl późnogotycki. Został wybudowany w piętnastym wieku, dzięki hojności króla Kazimierza IV Jagiellończyka.

Miejscem często odwiedzanym przez turystów jest Stary Ogród, czyli zabytkowy park miejski. Jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce. Przez teren tego parku przepływa rzeka Mleczna. Znajdziemy tutaj wiele stawów, rabatek oraz zadbanych krzewów. Ogród ten jest częstym miejscem spotkań wielu mieszkańców.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Radomia cieszy się szlak "Zabytki Radomia”, po którym oprowadzane są wycieczki. Przewodnicy przedstawiają historię tego miasta oraz każdego obiektu leżącego na trasie zwiedzania. Co miesiąc organizowane są bezpłatne wyprawy, w których udział może wziąć każda chętna osoba. Radom to niesamowite miasto, które każdy z nas powinien odwiedzić i postarać się bliżej poznać jego ciekawą historię.

Dodaj komentarz