Rewa miejscem dla spacerowiczów

Rewa jest to wieś w Polsce, położona w województwie pomorskim, w powiecie puckim, w gminie Kosakowo, między Gdynią a Puckiem, na Kaszubach. Miejscowość ta uchodzi za miejsce dla rybaków, posiada dwa letnie kąpieliska i dwie przystanie morskie. Jest to przede wszystkim wieś przeznaczona dla osób, które chcą odpocząć w ciszy i spokoju. Rewa oprócz licznych wydarzeń oraz szerokiej oferty nauki sportów wodnych dla łaknących przygód, adrenaliny oraz wrażeń i rejsów łodziami to głównie unikatowa plaża, która z pewnością zachwyci każdego z nas. Miejscowość ta jest bowiem położona na Mierzei Rewskiej, czyli bardzo wąskim cypelku, który oddziela zatokę Pucką od Zatoki Gdańskiej. Z jej jednej strony woda jest naprawdę bardzo spokojna, z drugiej zaś spotkamy się już z tą bardziej wzburzoną.

Miejscowość ta to przede wszystkim miejsce dla miłośników długich, spokojnych spacerów w akompaniamencie przepięknych, kojących widoków. Zapewnia nam to tutaj fantastyczna piaszczysta plaża oraz Nadmorski Park Krajobrazowy. Spacerując po plaży będziemy mogli podziwiać piękną okolicę, docierając do przystani oraz mola. Od plaży biegnie Aleja Ludzi Zasłużonych Morzu, a tuż przy niej trafimy na Krzyż Morski, który znajduje się dokładnie w miejscu, obok którego kiedyś chowano ludzi, którzy umierali na zarazy. Jeśli zechcemy zatrzymać się tutaj na dłużej nie będzie z tym większego problemu. Rewa oferuje nam bowiem bardzo dobrze rozwinięta bazę noclegowa >>() jak na swoje niewielkie rozmiary. Będziemy mogli znaleźć tutaj bezpieczny, ciepły dach nad głową w pobliskich ośrodkach wczasowych, domkach letniskowych, pokojach gościnnych, czy tez willi. Dzięki dobrym lokalizacjom praktycznie wszędzie będziemy mieli blisko, a przystępne ceny oferowanych noclegów sprawia, ze nie nadszarpniemy swoich finansów, pomimo kilkudniowego pobytu w tej miejscowości.

Rewa jest miejscem dla każdego z nas. Jest to przede wszystkim miejscowość, która daje nam gwarancje na dobry odpoczynek w ciszy i spokoju, którego często nam brakuje w wielu turystycznych miastach. Będziemy mogli tutaj podziwiać piękną naturę, spacerując plażą wzdłuż zatoki, wybrać się na wędkowanie, a także spróbować sil w sportach wodnych na rożnym poziomie. W połączeniu z naprawdę tania i ciekawa baza noclegowa, z dobrymi lokalizacjami, Rewa staje się dla nas jeszcze bardziej atrakcyjną miejscowością.

Dodaj komentarz