Rymanów-Zdrój – dobre miejsce wypoczynku

16 sierpnia 1876 roku to bardzo ważna data w historii Rymanowa-Zdroju. Ta piękna miejscowość położona w przepięknym zakątku województwa podkarpackiego rozpoczęła w tym roku swoją działalność uzdrowiskową. Wszystko za sprawą właściciela tych ziem, hrabiego Stanisława Potockiego, który tego właśnie dnia odkrył w dolinie rzeki Tabor wyjątkowe źródło wody pitnej, do dzisiaj znanej ze swoich właściwości leczniczych i zdrowotnych. Wodę tę możemy dzisiaj pić w Pijalni Wód Mineralnych do woli.

Do tego uroczego uzdrowiska przyjeżdża wielu turystów, bo miejscowość pełni funkcję zarówno wypoczynkową, jak i uzdrowiskową. Noclegi w Rymanowie-Zdrój [wejdź na meteor-turystyka.pl] to długa tradycja, która trwa już od dłuższego czasu, dlatego w miejscu tym możemy oczekiwać wyjątkowego komfortu i idealnych warunków do wypoczynku. Baza noclegowa jest tutaj bardzo dobrze przygotowana na każdą ilość turystów, noclegi znajdziemy w pensjonatach, hotelach, domach wypoczynkowych i prywatnych kwaterach.

Atrakcyjność tego regionu w dużej mierze polega na tym, że jest to jeden z najbardziej ekologicznych i czystych terenów w całej Polsce. Panujące tu warunki zdrowotne pozwalają wrócić do zdrowia osobom, które cierpią na różne dolegliwości ze strony układu oddechowego czy krążenia. To również idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy uwielbiają aktywny styl życia – nie zabraknie tutaj przepięknych szlaków turystycznych, ścieżek, które przeprowadzą nas przez bujne lasy, a dodatkowo zimą są tutaj uruchamiane wyciągi narciarskie, które umożliwiają uprawianie narciarstwa miłośnikom tego sportu. Rymanów-Zdrój i okolice to tereny bogate w liczne torfowiska, które są często stosowane w różnego rodzaju zabiegach leczniczych. Dodatkowo wzbogacają one walory zdrowotne tego regionu. Nie zabraknie tu także niesamowitych punktów widokowych i wzniesień, na które warto się wspiąć. Polecamy udać się na Górę Zamczyska, która związana jest z ciekawą historią pewnego zamku, który dzisiaj nie istnieje, ale którego kamienie budowlane przydały się do wzniesienia kościoła w Rymanowie. Na zboczach tej góry zlokalizowana jest urocza polanka, z której możemy rzucić okiem na przepiękną panoramę.

Dodaj komentarz