Spokojna plaża w Wisełce

Nie każdemu uśmiecha się wypoczynek nad zatłoczonym polskim wybrzeżem. W dobie parawaningu trudno nawet o wolne miejsce na plaży. Do tego pełno dzieci, smażalni ryb i budek z pamiątkami. Całe szczęście wciąż nad polskim wybrzeżem można znaleźć miejsca niemal bezludne, do takich należy region Wolińskiego Parku Narodowego [informacje pod hasłem: Woliński Park Narodowy]. Zaledwie 10 km od zatłoczonych Międzyzdrojów znajduje się spokojna i kameralna osada Wisełka. Wspaniała przyroda i krajobrazy podbiją serce niemal każdego turysty.

Malowniczy pejzaż tworzą w tym miejscu polskiego wybrzeża wysokie klify, sięgające ponad 100 m wysokości. Niestety minusem jest to, że wybrzeże od wsi oddziela ponad kilometrowy pas lasu. Dla wielu turystów będzie to jednak zaletą. Konieczność pokonywania tej odległości to okazja do podjęcia dodatkowej aktywności fizycznej. Minusem jest jednak to, że bezpośrednio nad plażą trudno o noclegi. Dobrze zagospodarowane i utrzymane pola namiotowe i campingowe znajdziemy w osadzie. Zresztą baza noclegowa [informacje pod hasłem: dostępne noclegi Wisełka] w ostatnich latach mocno się rozwinęła. Przybyło tu obiektów z bogatym zapleczem rekreacyjnym i wypoczynkowym. Dostępne są luksusowe apartamenty tak modne w ostatnim czasie, jak i tanie kwatery prywatne. Pozytywnej energii z całą pewnością dodadzą poranki w domach położonych bezpośrednio nad jeziorem Wisełka.

Gdy brak nam sił na dłuższy spacer na morskim wybrzeżu uroków kąpieli wodnych można zaznać nad dobrze zagospodarowanym wybrzeżem Wisełki. Jezioro to niejedyny akwen wodny na terenie gminy. Znajduje się tu również jezioro Zatorek. Choć obowiązuje na nim zakaz kąpieli, to jest to prawdziwy raj dla wędkarzy. Największym jeziorem na terenie gminy jest jednak jezioro Czajcze. W zachwyt wprawią na pewno przepiękne widoki rozpościerające się na jezioro. Na jednym z półwyspów jeziora można zobaczyć relikty niegdysiejszej słowiańskiej osady. W pobliżu znajduje się również pomnik przyrody Wydrzy Głaz. Swoją wielkością i rozmiarami robi całkiem spore wrażenie na wszystkich odwiedzających.

Niewątpliwą atrakcją Wisełki jest bliskie sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego. Dla wszystkich odwiedzających Wisełkę wyznaczono tu dogodne szlaki piesze i rowerowe. Urokliwie przeprowadzone trasy prowadzą nawet do samych Międzyzdrojów. Można je pokonać pieszo, rowerem czy też udać się wzdłuż nich na poranny jogging.

Dodaj komentarz