Świeradów-Zdrój, czyli popularne miasto uzdrowiskowe w Karkonoszach

Świeradów-Zdrój to jedno z najpopularniejszych polskich miast uzdrowiskowych (informacje - wykaz), posiada całe mnóstwo atutów, a jednym z nich jest po prostu lokalizacja. Położone jest blisko granicy polsko-czeskiej, pomiędzy pasmami górskimi w kotlinie, w Karkonoszach, dzięki czemu atrakcji znajdziemy tu całe mnóstwo. Jest to dogodne miejsce do spędzenia urlopu zarówno w czasie sezonu letniego, kiedy popularne są piesze wędrówki, zdobywanie szczytów czy wycieczki rowerowe, ale także w zimie z wiadomych przyczyn - czyli znakomicie przygotowanych stoków i tras narciarskich.

Będąc w Świeradowie warto jest odwiedzić źródło doktora Adama czy chociażby Łazienki Ludwika, które powstały w 1879 roku. Wiele osób wybiera to miejsce jednak z powodu ogromnych walorów zdrowotnych, typowych dla uzdrowisk w Polsce a są to pijalnie wód, sanatoria czy chociażby park zdrojowy. Znajduje się on w samym centrum miasta, więc łatwo do niego trafić. Cały park jest podzielony na wiele pomniejszych fragmentów, jednak stanowią one całość dzięki świetnemu ułożeniu architektonicznemu. Można tam odpocząć na łąkach, ławkach lub zobaczyć tarasy, sztuczne groty czy schody. Jest to idealne miejsce na wypoczynek po całodziennym zwiedzaniu lub zdobywaniu szczytów górskich i długich wędrówkach, a w zimie warto go odwiedzić wieczorem, kiedy jest pięknie oświetlony. Park znajduje się zaraz przy głównej ulicy miasta, gdzie jest mnóstwo miejsc noclegowych (Świeradów noclegi - wykaz), a trzeba przyznać, że do atutów Świeradowa-Zdroju należy właśnie infrastruktura turystyczna, a w szczególności baza wypoczynkowa. Noclegi to nie tylko sanatoria i domy lecznicze, ale także wiele hoteli o różnych standardach i cenach, pensjonaty a nawet wiele miejsc w kwaterach prywatnych.

Zaplanować dzień w Świeradowie-Zdroju można na wiele sposobów, wśród turystów popularne są jedno i dwudniowe wycieczki za granicę do Harrachova czy Liberca (a w szczególności warto wybrać się do czeskiego Skalnego Miasta, które przyciąga turystów z wielu krajów) co może stanowić świetne dopełnienie dwutygodniowych wakacji w Karkonoszach.

Dodaj komentarz