5 stron internetowych, które umożliwią Ci podróżowanie za darmo

Jedno jest pewne: podróżowanie po świecie za darmo wymaga czasu, cierpliwości i wytrwałości. Wymaga również dużej elastyczności, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał zmienić swoje plany. Wiąże się to również z ryzykiem. Jednym słowem jest to plan odpowiedni tylko dla tych, którzy są całkowicie zdeterminowani, aby iść do przodu.

Sztuka podróżowania po świecie za darmo skupia się na trzech podstawowych wydatkach, które musi ponieść podróżnik: transporcie, zakwaterowaniu i jedzeniu. W przypadku tych trzech aspektów istnieje szereg stron internetowych, które znacząco ułatwiają osiągnięcie celu.

1. Couchsurfing

Platforma Couchsurfing ma bardzo prostą filozofię: dokonać wymiana kulturowa między podróżnikami. W dużym skrócie oznacza to, że w danym miejscu są ludzie, którzy chętnie udzielą Ci noclegu. W zamian za to dzielisz się z nimi doświadczeniami i pokazujesz im coś ze swojej lokalnej kultury. Czasami jest to po prostu rozmowa. Innym razem chodzi o przygotowanie typowego menu z miejsca pochodzenia.

2. Home exchange, czyli opcja darmowego podróżowania po świecie

HomeExchange.com to także platforma noclegowa, całkowicie darmowa. Nadaje się dla tych, którzy mają miejsce, gdzie mogą gościć podróżnych. Zasadą jest wymiana między podróżnikami, którzy mają zbieżne zainteresowania. Mówiąc najprościej, ty zostajesz w czyimś domu, a inna osoba w twoim. Oczywiście w tym przypadku należy zachować najwyższą ostrożność, gdyż wpuszczamy do swojego domu nieznaną osobę.

3. Workaway, aby podróżować po świecie za darmo

Jest to również strona do podróżowania po świecie za darmo, ale w tym przypadku trzeba zapłacić abonament. Workaway to społeczność, która promuje zrównoważone podróżowanie. Działa poprzez wymianę, wolontariat lub zwykłe zakwaterowanie. Większość opcji zawiera zobowiązanie do wykonania jakiejś pracy podczas pobytu.

4. Hitchwiki

Nie jest tajemnicą, że najlepszym sposobem na darmowy transport jest autostop. Oczywiście, łatwiej powiedzieć niż zrobić, zwłaszcza w niektórych regionach świata, które mogą wiązać się z pewnym ryzykiem. Jest jednak strona internetowa, która oferuje wszystkie tajniki decydowania się na ten sposób podróżowania. To jest Hitchwiki. Tam znajdziesz najlepsze trasy i najlepsze miejsca na autostop.

5. Trashwiki, darmowe jedzenie w podróży dookoła świata

Jedną z ciekawych opcji o  której dowiedzieliśmy się z https://mikoszewo24.pl jest Trashwiki. Ta opcja działa tylko w niektórych krajach, głównie w Europie. Jest to przydatne, jeśli nie jesteś zbyt skrupulatny lub wybredny w kwestii jedzenia. W Trashwiki znajdziesz listę marketów i supermarketów, które posiadają produkty, których termin przydatności do spożycia dobiega końca. Produkty są w idealnym stanie, ale nie ma wielkiej nadziei na ich sprzedaż. Dlatego handlowcy rozdają je za darmo.