Najlepsze egzotyczne pomysły na wycieczkę

  1. Dominikana

Jest to drugie pod względem wielkości państwo znajdujące się na Morzu Karaibskim. Wspólnie z państwem Haiti zajmuję całkowitą powierzchnię wyspy Haiti.

Językiem urzędowym na Dominikanie jest hiszpański, a stolicą jest majestatyczne miasto San Domingo. Dominikana to idealna miejsce na zrealizowanie wycieczki. Cudowny klimat, piękne plaże, nieziemska kultura, czy niecodzienne widoki to zaledwie zalążek zalet tego miejsca.

  1. Seszele

Jest to małe państewko położone na Oceanie Indyjskim. Jego tereny składają się wyłącznie z wysp. Seszele położone są 1600 kilometrów od wybrzeża Afryki na północny wschód od Madagaskaru.

W kraju tym religią dominującą jest rzymski katolicyzm. Stolica kraju Victoria położona jest na malowniczej wyspie o nazwie Mahe. Na terytorium kraju przez cały rok panują wysokie temperatury. Wynika to z panującego w nim klimatu równikowego z odmianą monsunową. Wyspy wchodzące w skład Seszeli są obdarowane w bogatą faunę naturalną, a 10 procent całkowitej powierzchni kraju pokrywają lasy równikowe.

Seszele mają to do siebie, że panuje tam nieziemska, rajska kultura. Dzięki kapitalnemu połączeniu aspektów kulturowych, oraz naturalnych jest to idealne miejsce na przeprowadzenie wycieczki.

  1. Malediwy

Jest to malutkie państewko wyspiarskie położone na Ocenie Indyjskim. Językiem urzędowym jest niestety tubylczy malediwski, natomiast stolica kraju to Male. Archipelag wchodzący w skład kraju składa się z aż 1190 wysp i wysepek.

Na Malediwach panuję charakterystyczny dla tego punktu na świecie klimat tropikalny, co sprawa, że przez zdecydowaną większość roku panują tam wysokie temperatury. Idealne miejsce na wypoczynek połączony z wycieczką krajoznawczą, bowiem Malediwy obdarowane są w ogromną ilość atrakcji turystycznych.

Tutaj znajdziesz więcej na temat Malediwów i tamtejszych rajskich domkach na wodzie.