Czy wyjazd do Afryki jest bezpieczny?

Marzysz o podróży do Afryki, ale nie masz pewności, czy to w stu procentach dobry pomysł? Tak wiele mówi się na temat wszystkich różnych chorób egzotycznych, które dopadają turystów. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy Afryka jest kontynentem, dla którego warto narażać swoje bezpieczeństwo? A może w tym wszystkim jest sporo stereotypów, które łatwo obalić?

Okazuje się, że rzeczywiście podróż po krajach afrykańskich nadal wzbudza sporo kontrowersji. Jest tam bieda, panuje wiele chorób, a także w niektórych krajach nadal panuje napięta sytuacja polityczna. Z drugiej jednak strony wiele krajów cieszy się ogromną turystyką, nawet wyjazd do pewnych regionów jest reklamowany przez najlepsze biura podróży. Jeżeli tylko spełnimy wszystkie warunki, przede wszystkim wykonamy obowiązkowe szczepienia, dowiemy się, które regiony mogą okazać się dla nas niebezpieczne, to jednak podróżowanie po Afryce ma spory sens. Jeżeli nadal jednak mamy spore obawy, to zawsze możemy wyjechać na Czarny Ląd ze zorganizowaną wycieczką, która zapewnia opiekę profesjonalistów. Wtedy przynajmniej nie będziemy musieli się obawiać tego, że nam się coś złego może przydarzyć.

1 thought on “Czy wyjazd do Afryki jest bezpieczny?

  1. Afryka jest ogromna. Byłam we wschodniej części kontynentu Kenia, Zanzibar i nie przytrafiła mi się żadna przykra sytuacja, jednak do innych części bym się nie wybrała.

Comments are closed.