Wyprawy safari: na czym polega ich urok?

Są jedną z ciekawszych form poznawania piękna Afryki i jej dzikiej przyrody. Wycieczki do takich państw, jak Kenia, często łączą się właśnie z udziałem w imprezach typu safari. Na czym takie wyprawy polegają? Dlaczego safari cieszy się tak wielką popularnością?
Biura podróży, które postawiły na kierunki afrykańskie, wiedzą doskonale, że safari to wyjątkowa atrakcja turystyczna. Kenia, a ostatnio również RPA, są państwami wyjątkowo sprzyjającymi takim imprezom.

Badanie serca Afryki

Czym jest safari? To nic innego, jak bezkrwawe łowy, w czasie których turyści mogą podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Afrykańskie biura podróży chętnie urządzają takie wycieczki zorganizowane. W ich trakcie turyści zazwyczaj podróżują samochodami terenowymi w towarzystwie miejscowego przewodnika, który pokazuje im piękno dzikiej Afryki. W czasie takiej wycieczki turyści mogą fotografować dziką przyrodę, podziwiać migracje zwierząt oraz cieszyć się wyjątkową przygodą. W takich krajach, jak Kenia, dodatkową atrakcją w czasie wyprawy typu safari może się okazać wizyta w masajskiej wiosce. Co ciekawe, często to Masajowie zostają przewodnikami grup, prowadząc ich po tych zakątkach Afryki, w których dzika przyroda wciąż zachwyca swym pięknem, bogactwem i niebywałą różnorodnością.

1 thought on “Wyprawy safari: na czym polega ich urok?

  1. Interesowałam się wycieczką na safari, ale ceny za taką przyjemność są kosmiczne. Afryka mimo wszystko ma bardzo słabo rozwinięty przemysł turystyczny.

Comments are closed.